dr hab. Jerzy Kojkoł, prof. AMW; tel. 261 26 26 32; email: j.kojkol@amw.gdynia.pl
Welcome visitor you can log in or create an account

BIOGRAM

Urodzony 18 października 1960 roku w Elblągu. Szkołę podstawową i liceum ukończył w Gdyni. W 1979 roku rozpoczął studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte. W 1983 roku został mianowany na stopień podporucznika marynarki. Rok później ukończył studia i obronił pracę magisterską.

W 1986 roku został mianowany na stopień porucznika, w 1987 roku rozpoczął stacjonarne studia doktoranckie w Wojskowej Akademii Politycznej na Wydziale Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Równocześnie podjął studia podyplomowe z religioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii, specjalność filozofia współczesna, uzyskał 16 maja 1990 roku. W tym samym roku został awansowany został do stopnia kapitana. W 1998 roku Centralna Komisja do Spraw Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych zatwierdziła uchwałę Rady Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS o nadaniu stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii – filozofia współczesna. Awans na stopień komandora otrzymał w 2004 roku.

W 1990 roku objął stanowisko adiunkta w Katedrze Nauk Humanistycznych, a następnie prodziekana Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. W 2006 roku został prorektorem ds. dydaktycznych, a w 2007 roku prorektorem ds. studenckich. W latach 2008-2012 pełnił funkcję dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych; w latach 2012-2016 piastował stanowisko prorektora ds. kształcenia w Akademii Marynarki Wojennej. W roku 2016 ponownie objął zaś funkcję dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych.

W roku 2014 otrzymał nagrodę zespołową Ministra Obrony Narodowej I stopnia za osiągnięcia dydaktyczne. Od 2015 roku pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Towarzystwa Religioznawczego.

Opublikował cztery monografie, jeden podręcznik oraz około osiemdziesięciu artykułów i recenzji naukowych. Brał udział w trzydziestu konferencjach. W pracy naukowej zajmuje się historią filozofii polskiej, filozofią wychowania, historiozofią oraz historią idei.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem